6-kų išvyka į Vilnių

• Paskelbta: 2022-06-06

Atvėrus Vilniaus legendų skrynią

Gimnazijos šeštokai pavasarį palydėjo ne mokyklos erdvėse įprastai mokydamiesi, bet vaikštinėdami Vilniaus senamiesčio gatvėmis su auklėtojomis ir gide. Tai buvo istorijos ir literatūros pamokos kitaip, jos prasidėjo nuo Katedros varpinės. Klaidžiojant po kiemelius ir  praeiviams nežinomas vietas, vėrėsi  dar nematytas miesto vaizdas. Suklusti privertė išgirstos legendos apie paslaptingas senamiesčio vietas ir jose klaidžiojančius vaiduoklius, Bokšto kalno baziliską. Teko išgirsti istoriją apie tai, kodėl Šv.Onos bažnyčia pavadinama kruvina. Reikėjo  akis pakelti  ir patyrinėti  prezidentūros ir miesto rotušės pastatuose  matomus  herbus ir juose esančius praeities ženklus, sužinoti  jų prasmę. Gera buvo pailsėti buvusio žuvies turgaus aikštėje. Buvo proga prisėsti  ant  laiptų šalia senosios Vilniaus universiteto bibliotekos  durų ir dar kartą prisiminti M.Mažvydą bei jo nuopelnus.  Ilgoji pertrauka su užkandžiais ir draugų kompanija  praleista žaliuojančiame ir žydinčiame  Bernardinų sode. Šeštokų  naują pažintį su senuoju Vilniumi baigė  žygis į Trijų kryžių kalną. Po sunkaus kopimo į kalną, atsivėrus pritrenkiančiai panoramai, įspūdžiai buvo įamžinti nuotraukose bei  asmenukėse. Įveikę 11 kilometrų visi geros nuotaikos grįžo namo.

Šeštokų auklėtojos Daiva ir Rūta