Netradicinė pamoka

• Paskelbta: 2022-03-30

Netradicinė pamoka ,,Aklas pasimatymas su knyga“

Knygos lavina sielą, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. Kiekvieną iš mūsų galima pažinti iš skaitomų knygų. O jeigu bibliotekoje būtų galima nueiti į aklą pasimatymą su knyga, težinant apie ją labai mažai? Ar imtumėte knygą, jei nematytume viršelio? Pasakymas byloja – neteisk knygos pagal viršelį, kaip ir žmogaus – pagal drabužį. Betgi dažnai akį patraukia viršutinis knygos rūbas, deja, kartais jis ir nuvilia.
         Kovo 30 d. Žiežmarių gimnazijos 6a klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Renata Kisnieriene dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Aklas pasimatymas su knyga". Mokiniai knygas supakavo, kad būtų išlaikyta paslaptis. Jaunieji skaitytojai piešė naujus viršelius, pasijuto dailininkais, po kiekvienu savo kūriniu pasirašė inicialus. Vaikai skaičiavo, kuris daugiau knygų paruošė loterijai, nepamiršo ir suaugusių skaitytojų. Visi aklo pasimatymo su knyga dalyviai nutarė, kad knygas išpakuos namie. Reikėjo kantrybės, kol vis pamatys rezultatą, bet buvo verta. Šį kartą smagu buvo skubėti namo.
         Netradicinio pasimatymo su knyga reikšmė – nustebimo momentas, puiki patirtis, padedanti atrasti ką nors naujo. Juk yra sakoma, kad atsitiktinai perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą.
6a klasės mokiniai