Mokiniai keliauja

• Paskelbta: 2021-11-26

AŠTUNTOKŲ KELIONĖ Į KĖDAINIUS
              Šių metų lapkričio 26 d. Žiežmarių gimnazijos aštuntokai su auklėtojais Renata Kisnieriene, Danute Leonavičiene ir Almiru Kavaliausku keliavo į pažintinę ekskursiją. Iš pradžių  vingiuotas kelias mus nuvedė  į Pašilių stumbryną, kurio aptvarai miško viduryje užima 48 ha plotą. Stumbryne laikomi stambiausi Europos laukiniai gyvūnai –  stumbrai. Jie įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į  Raudonąją knygą. Sužinojome, kad užaugęs stumbras sveria nuo 500 kg iki 1 t. Ne vieną tokį galiūną ir čia pamatėme. Kelionę tęsėme Kėdainiuose, mieste, skaičiuojančiame savo istoriją nuo 1372 m. Kėdainių senamiestis – vienas iš septynių valstybės saugomų urbanistikos paminklų Lietuvoje. Senamiestyje išlikę nemažai vertingų gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus pastatų, keturios, iš šešių buvusių, XV-XVII a. prekybos aikštės, istorinis gatvių tinklas. Apie 300 metų Kėdainiai priklausė kunigaikščiams Radviloms, vienai galingiausių ir įtakingiausių LDK didikų giminių. Jie pasistengė, kad gyvenantiems Kėdainių apylinkėse būtų suteiktos ekonominės ir religinės laisvės, o pastarosios viliojo svetimšalius pirklius ir amatininkus ne tik čia atvykti, bet ir kurtis. O legenda byloja, kad Kėdainių pavadinimas ir kilęs nuo turtingo pirklio Keidangeno, atvykusio iš Kuršo ir įkūrusio nedidelį žvejų kaimelį, kuris ilgainiui gavo Kėdainių vardą. Pasivaikščiojome po unikalų senamiestį ir aplankėme didingą Evangelikų reformatų bažnyčią ir kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, senamiestį puošiančią miesto rotušę, turgaus aikštes, vienintelį Lietuvoje minaretą. Visi kupini įspūdžių grįžome namo. Visų aštuntokų vardu dėkojame savo šauniems auklėtojams ir nuostabiai gidei Stasei Antanaitienei.

Žiežmarių gimnazijos aštuntokai