Tolerancijos diena!

• Paskelbta: 2020-11-30

Penktokai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną

Kaip ir kiekvieną trečiadienį, nors ir nuotoliniu būdu, vyko mūsų klasės valandėlė. Šįkart ji buvo paskirta daugiau sužinoti apie toleranciją.

Pirmiausia auklėtoja klausė visų penktokų, ar kas nors žino, ką reiškia žodis ,,tolerancija”.Vaikai tylėjo. Tuomet visi kartu pažiūrėjome filmuką apie tai, kaip žymūs žmonės kalba apie toleranciją, aiškina, kas ji yra, kodėl reikalinga. Baigę žiūrėti, penktokai jau turėjo ką pasakyti šia tema. Dalis vaikų aiškino, ką reiškia šis sudėtingas žodis, kurį ištarti, pasirodo, nelengva. Taigi supratome tai, kad tolerancija - tai pakantumas, gebėjimas išklausyti, suprasti ir priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra. Auklėtoja pasiūlė pasakyti po gražų žodį apie kitoniškumą. Penktokai pasakė, net nustebino.

Kad įtvirtintumėme savo suvokimą apie pakantumą, kiekvienas savarankiškai piešėme dėliones. Dėlionė - šių metų Tolerancijos dienos idėja. Mūsų piešiniuose turėjo atsispindėti skirtingos detalės, kurias sudėjus išeina užrašas arba paveikslas.

Kitoje klasės valandėlėje rodėme vieni kitiems savo piešinius. Juos vertinome ir rinkome geriausius. Pasirodo, penktokai labai kūrybiškai susitvarkė su šia užduotimi. Geriausiai pavyko, klasės nuomone, Grantui, Ugnei, Deividui, Algirdui, Emai, Airidui, Kęstučiui, Danieliui.

Gaivilė Subačiūtė, 5 b klasės mokinė