,,LENKIJOS PERLIUKAI“

• Paskelbta: 2023-06-15

Birželio 14 d. Žiežmarių gimnazijos Igab kl. mokiniai su mokytojais R. Kisnieriene, D. Leonavičiene, A. Kavaliasku vyko į Lenkiją. Iš pradžių užsukome į Seinus. Akį iškarto patraukė didinga Švenčiausios Marijos Mergelės bazilika, paminklas vyskupui Antanui Baranauskui. Toliau keliavome Vygrių Nacionalinio parko keliais. Sužinojome, kad parkas įsikūręs šiaurinėje Augustovo girios dalyje prie Vygrių ežero. Tai LDK kunigaikščių medžioklės dvarų maršrutas. Vygriai – stulbinančio grožio vieta, XVII a. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jonas Kazimieras į Vygrius pakvietė kamaldulių ordiną. Jiems atidavė salą su medžiokliniais Vytauto Didžiojo rūmais, ežerą, bei 300 kv. km plotą. Vienuoliai iš pradžių įsikūrė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio rūmuose, vėliau pasistatė kelis medinius pastatus, bažnyčią. Kai 1671 m. pastatus nuniokojo gaisras, pastatytas mūrinis vienuolynas. Laikai buvo neramūs, tad vienuolynas buvo apjuostas aukšta gynybine siena. Vienuolynas virto tvirtove. Džiugu, kad  užėjome į bažnyčią, kurioje yra Viktoro Vimikaičio paveikslai. Visi kartu lankėmės  vienuolyne ir pasigrožėjome Vygrių panorama.
Toliau mus pasitiko kurortinis miestelis Augustavas. Mokiniai grožėjosi miesto architektūra. Tada laivu plaukėme Augustavo kanalu ir ežerais iki Studenicos. Mokiniams labai patiko neįprasta Augustavo kanalo atrakcija – šliuzai.
Dėkojame auklėtojoms Renatai ir Danutei už puikią ekskursiją, Žiežmarių gimnazijos administracijai, direktorei Eglei Raudeliūnienei už bendradarbiavimą, gidei Irenai Bagdanavičienei už įdomius pasakojimus.
Pasidžiaugę Lenkijos perliukais, pasukome namų link. Grįžome lengvai pavargę, bet kupini nepakartojamų įspūdžių.
Žiežmarių gimnazijos Igab klasių mokiniai