SKAITYMO MARATONAS 2023

• Paskelbta: 2023-05-08

Gegužės 8 d. Žiežmarių gimnazijos bibliotekoje vyko 5-8 klasių konkursas ,,Skaitymo maratonas“, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Skaitymo maratoną organizavo lietuvių kalbos mokytoja Renata Kisnierienė. Renginio vedėjai Giedrius Lenkaitis (1gb kl.) ir Tautvydas Vasiliauskas (1ga kl.) pasakė daug gražių žodžių apie knygas. Smagu buvo išgirsti mokinių klausimą, ar bus daugiau tokių konkursų. Taip, žinoma, bus. Vadinasi, spausdintos knygos vis dar svarbios mokiniams, o skaityti susėdus visiems kartu, net penkias valandas yra tikrai prasminga. Direktorė Eglė Raudeliūnienė įteikė prizininkams diplomus ir knygas. 5-6 klasių grupėje 1 vietą laimėjo Emilija Šiugždaitė (5a kl.), 2 vietą iškovojo Saulė Prusakova (5b kl.),  3 vietą laimėjo Ieva Prusakova (6a kl.). 7-8 klasių grupėje 1 vietą laimėjo Kasparas Chveduk (8a kl.), 2 vietą laimėjo Rugilė Semenkovaitė (8b kl.), 3 vietą iškovojo Lineta Meškauskaitė (7a kl.). Visi mokiniai gavo padėkas už dalyvavimą. William Styron teigė: ,,Skaitymas yra kelias į begalybę, kurioje galima surasti daugiau negu viską.“ Toks prisilietimas prie knygos kelia vaikų motyvaciją daugiau skaityti, plečia pasaulėžiūrą, skatina kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, bendruomeniškumą ir pilietiškumą, kultūrinį sąmoningumą. Būtent kiekvieno asmeninės pastangos rūpintis savo kalbos taisyklingumu lemia gimtosios kalbos galimybę išlikti. Dėkojame gimnazijos direktorei E.  Raudeliūnienei, administracijai, lietuvių kalbos mokytojoms Reginai Pūrienei, Renatai Kisnierienei, Daivai Maknienei, Rūtai Rutkauskienei, bibliotekininkei Jurgitai Stankevičiūtei už geranorišką bendradarbiavimą, puikius sumanymus ir iniciatyvas, ištikimybę gimtajam žodžiui. Linkime  įžvalgumo, objektyvumo, laisvės pojūčio kalbant, skaitant  mūsų mylima lietuvių kalba. Ir toliau ją gražinkite, skatinkite aktualios ir prasmingos informacijos sklaidą. Kuo daugiau prasmingų naujienų, išmintingų darbų ir idėjų, teisingų žodžių.

Skaitymo maratono dalyviai