Gamtamokslinė ekspedicija

Nepaisant blogos orų prognozės Žiežmarių gimnazijos dvidešimt septyni 5-8 ir I-II gimnazinių  klasių mokiniai ir mokytojai Danutė Leonavičienė, Donatas Stanionis ir Aušra Zablackienė birželio 19 dieną išvykome į trijų dienų gamtamokslinę ekspediciją. Įsikūrėme stovyklavietėje ,,Juodojo perlo sala” prie Nemuno, netoli Darsūniškio. Ekspedicijos tikslas ugdyti mokinių meilę gamtai, ištvermę, valią ir sveikatą, pritaikyi teorines žinias praktikoje, plėtoti meninę, kūrybinę ir sportinę raišką. Pirmąją dieną statėme palapines, palapinės komanda turėjo atlikti kūrybines užduotis, sukurti originalų savo grupės pristatymą, lauko sąlygomis gaminome vakarienę. Antrąją dieną sudarėme žygio maršrutą ir aplankėme agronomo Tautvydo Gursko sodybą Kauno marių pakrantėje. Ši išsiskiria unikaliu kraštovaizdžiu: čia ir upelis, ir šaltiniai, ir pelkė, ir kalneliai bei išskirtinis objektas vandens pakėlimo stotis. Išgirdome trumpą paskaitą apie augalų dauginimo ypatumus, galėjome apžiūrėti pačią didžiausią augalo sėklą (Coco demer palmės) ir labai mažas vanilės sėklas. Aplankėme medlievų plantaciją, skanavome uogas, išgirdome apie auginimo ir priežiūros ypatumus, pasivaikščiojome ,,Pojūčių taku” ir grįžome į stovyklavietę. Įveikėme apie 12 kilometrų pėsčiomis. Laisvalaikiu vyko sportiniai žaidimai, maudynės, žvejyba. Paskutinę dieną sutvarkėme stovyklavietę ir kupini įspūdžių grįžome į Žiežmarius.

Informaciją pateikė Biologijos mokytoja Danutė Leonavičienė