Kultūrinių–edukacinių mainų programa „Lietuva-Indija“ 2024

Šventinė diena  - ŽG diena

Po ilgos nakties laukė šventinė diena: šiųmetė Žiežmarių gimnazijos abiturientė Kotryna Jašauskaitė Indijos delegacijai suorganizavo Lietuvos moksleivių sąjungos veiklos pristatymą. Nuotoliu prisijungęs organizacijos prezidentas Jonas Trumpa papasakojo apie moksleiviams Lietuvoje suteikiamą galimybę daryti pokytį mokyklose, organizacijos teikiamą pagalbą mokyklų mokinių savivaldoms, pateikė gyvenimiškų pavyzdžių. Mokinių „derėjimasis“ su politikais ir mokyklų administracijomis dėl geresnių mokymosi sąlygų buvo pavaizduotas debatais / inscenizuotose derybose, kuriose galėjo dalyvauti kiekvienas norintis. Rishikul Vidyapeeth mokyklos atstovai liko sužavėti ir pasiūlė tolimesnį bendradarbiavimą su LMS!

Po įspūdingos dienos, kurios metu įsitraukta ir į tarptautinį projektą „Kuriu Tau, pasauli“/ „We Create for You, World“, koordinuojamą ŽG ir VŽP, vakarėjant laukė pačių paruoštas lietuviškų vaišių stalas: šaltibarščiai su įvairiai paruoštomis bulvytėmis, naminiai sūriai, medus, kepiniai, lietuviška gira ir kiti nacionaliniai patiekalai. Ačiū „Lietuvišką vakaronę“ vedusiems ir Lietuvą bei Žiežmarių gimnaziją pristačiusiems 10g klasės mokiniams Kristupui Bakūnui ir Izabelei Grybauskaitei!  Nuoširdžiai dėkojame Žiežmarių ir Vilniaus tėveliams, su savo vaišėmis prisidėjusiems ir sėkmingai pavaišinusiems net 36 vakaronės dalyvius (Indijos delegacija, Rumšiškių gimnazijos mokiniai, Žiežmarių gimnazijos mokiniai - I*EARN klubo nariai, Vilniaus Žemynos progimnazijos mokiniai). Ačiū Žiežmarių gimnazijos anglų kalbos mokytojai Auksei Bandzevičienei ir lietuvių kalbos mokytojai Renatai Kisnierienei, prisidėjusioms prie visų turiningos dienos veiklų, puoselėjančių bendrystę!

Informaciją pateikė N.Kocienė