Susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovu

• Paskelbta: 2020-12-10
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Gruodžio 8-ą dieną II g klasės auklėtojo Dariaus Prokarenkos vedamos virtulios Zoom pamokos metu, klasės mokiniai gavo galimybę susipažinti su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyresniuoju verbuotoju Ramūnu Zimbliu, kuris supažindino mokinius su oro, vandens, sausumos, krašto apsaugos savanorių karinėmis pajėgomis, taip pat su profesine karo tarnyba, atskirais padaliniais ir karių laispniais, jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Papasakojo kodėl gi vis dėl to verta rinktis mokytis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA), kas ten atėjusiųjų laukia ir kodėl tai yra naudinga mums ir mūsų kraštui. Taip pat pasakojo, kaip vietoje devinių mėnėsių tarnystės galima rinktis Profesinė karo tarnybą (PKT), kuri atliekama pagal sutarti ir trunka nuo dviejų iki penkių metų. Dažniausiai tris metus kas antrą savaigalį (tai vienas iš pasirinkimų), tai yra nuolatinė karo tarnyba, atliekama savanoriškai. Taip pat pabrėžė svarbią informaciją tiems kurie taip pat nori su tuo susieti ir savo ateitį. Tam puikiausiai tinka Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM), tai yra trijų metų trukmės mokymai aukštųjų mokyklų studentams ir absolventams, kurie nori įgyti karinį išsilavinimą ir toliau siekti karininko karjeros. Taip pat supažindino su kariuomenės standartais ir pasakojo, kuo savanorystė yra naudinga ne tik savo šaliai, bet ir sau pačiam, yra gaunamas atlygis už pratybas, galimybė pretenduoi tapti tolimesniais karininkais ir įgyti karinį įsilavinimą. Todėl labai dėkojame vyresniajam verbuotojui Ramūnui Zimbliui už pasidalintas žinias.

Livija Guščiūtė IIg