SKAITYMO MARATONAS

• Paskelbta: 2024-05-08

2024 m. gegužės 3 dieną Žiežmarių gimnazijos bibliotekoje vyko 5-8 klasių konkursas ,,Skaitymo maratonas“, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Skaitymo maratoną organizavo lietuvių kalbos mokytoja Renata Kisnierienė. Renginio vedėjai Izabelė Grybauskaitė (IIgb kl.) ir Pijus Jackevičius (IIgb kl.) pasakė daug gražių žodžių apie knygas. Smagu buvo išgirsti mokinių klausimą, ar bus daugiau tokių konkursų? Taip, žinoma, bus. Vadinasi, spausdintos knygos vis dar svarbios mokiniams, o skaityti susėdus visiems kartu yra tikrai prasminga. Bibliotekininkė Jurgita Stankevičiūtė ir konkurso organizatorė įteikė prizininkams diplomus, knygas ir saldžius prizus. 5-6 klasių grupėje I vietą laimėjo Gabija Kerdokaitė (5a kl.), II vietą iškovojo Paulina Kudrevičiūtė (6a kl.),  III vietą laimėjo Goda Latvaitytė (5b kl.). 7-8 klasių grupėje I vietą laimėjo Aušrinė Simonaitytė (8a kl.), II vietą laimėjo Urtė Vidraitė (7b kl.), III vietą iškovojo Ieva Prusakova (7a kl.). Visi mokiniai gavo padėkas už dalyvavimą. Džiugu, kad prie skaitymo maratono prisijungė ir 2a klasės mokiniai kartu su mokytoja Neringa Ašmenaite- Bukele. William Styron teigė: ,,Skaitymas yra kelias į begalybę, kurioje galima surasti daugiau negu viską.“ Toks prisilietimas prie knygos kelia vaikų motyvaciją daugiau skaityti, plečia pasaulėžiūrą, skatina kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, bendruomeniškumą ir pilietiškumą, kultūrinį sąmoningumą. Būtent kiekvieno asmeninės pastangos rūpintis savo kalbos taisyklingumu lemia gimtosios kalbos galimybę išlikti. Dėkojame gimnazijos  administracijai, pavaduotojui ūkio reikalams Valdui Žukauskui už saldžius prizus, lietuvių kalbos mokytojoms, bibliotekininkei Jurgitai Stankevičiūtei už geranorišką bendradarbiavimą, puikius sumanymus ir iniciatyvas, ištikimybę gimtajam žodžiui.                      Linkime  įžvalgumo, objektyvumo, laisvės pojūčio kalbant, skaitant  mūsų mylima lietuvių kalba. Ir toliau ją gražinkite, skatinkite aktualios ir prasmingos informacijos sklaidą. Kuo daugiau prasmingų naujienų, išmintingų darbų ir idėjų, teisingų žodžių.

Informaciją pateikė Renata Kisnierienė